Mišý šramot – Senica
2005 – 2019
Senickú bigbeatovo-punkovú kapelu Mišý šramot založili v decembri 2005 Joky a Edo, ktorí sa učili hrať na gitaru. O niečo neskôr zostavu doplnili Roman (bicie) a Erik, ktorý obsadil post speváka. Roman sa však v kapele dlho neohrial a pre nedostatok času v dôsledku pracovnej vyťaženosti ju opúšťa. Po jeho odchode si za bicie sadol Erik, Joky prešiel na basgitaru a Edo ostal pri gitare.
Debutový koncert odohrali 2. decembra 2006 v senickom pube William Wallace. Vo februári 2007 prichádza na post druhej gitary Jožo Zich, ktorý občas vypomáhal aj vokálmi. Prvý koncert s ním odohrali 3. marca 2007 v Snack bare v Gbeloch. Členovia kapely na toto obdobie spomínajú: „V marci toho istého roku sme odohrali zatiaľ náš najlepší koncert, a to v Čajovni u sousedú v Kunove pri Senici. Vystúpili sme ako predkapela skupiny HT spolu s ďalšou senickou gruppou Zdanie klame, ktorá je vlastne domovskou kapelou nášho druhého gitaristu Joža.“
Po koncerte na Cerovej prišla ďalšia personálna zmena, keď Erika za bicími vystriedal Rúža. Ten s nimi prvýkrát odohral koncert na Zotrwačnosť Open Air feste v Mood bare v Smoleniciach. Medzi ďalšie pamätné vystúpenia patril októbrový koncert v Čajovni u sousedú, kde kapela vystúpila po boku headlinera Konflikt, a tiež decembrová akcia v Ostrave, kde si zahrali s kapelami ako The Fialky, Sitňan či Street Spirit. Niekedy v tomto období Jožo odchádza zo svojej domovskej kapely Zdanie klame a stáva sa stálym členom Mišieho šramotu.
Koncom februára 2008 odchádza z kapely Rúža, ktorý súbežne pôsobil aj v kapele Street Spirit. Po príchode bubeníčky Veroniky a zmene skúšobne si kapela za svoje zázemie vyberá priestory Čajovne u sousedú v Kunove. Na hudobnej súťaži Zvuk mesta obsadili tretie miesto, no po októbrovom koncerte v skalickej Orlovni s kapelami N.V.Ú a Punkreas od nich pre rozdielne názory na ďalšie smerovanie kapely odchádzajú Veronika a Jožo. Na post bubeníka sa vracia Erik a na sólovej gitare im príležitostne vypomáha Stenli z kapely Zdanie klame.
V marci 2009 nahrávajú u svojho kamaráta Jana zo senickej kapely Cranium materiál na debutové demo. Nahrávka s názvom Na bitevnom poli mala obsahovať 13 skladieb, no po ukončení nahrávania sa skladby stratili a dodnes sa nenašli. Ako napísal Edo: „Bohužiaľ ostali sme snáď jedinou kapelou na svete, ktorá pokrstila demo, ale nikdy ho nevydala keďže Jano nám nedodal nakoniec materiál čo nahral. Dodnes nevieme či ho niekde stratil, či čo, ale docela dobre sa na tom stále bavíme.“
Začiatkom roka 2014 prichádza na post bubeníka Peťo Holčík z kapely Street Spirit. Jeho príchod kapelu výrazne nakopol a Mišý šramot začal opäť intenzívnejšie tvoriť. V decembri toho istého roka nahrávajú v Brne štvorpesničkové bezmenné demo, no po jeho vydaní sa kapela dostáva do útlmu a obmedzuje koncertnú činnosť. Toto demo je zároveň jedinou zachovanou hudobnou nahrávkou, ktorá po kapele ostala.
Po Petrovom odchode v roku 2016 zasadol za bicie Tomáš a kapela fungovala prevažne v skúšobni. Koncerty boli od tohto obdobia skôr sporadické. Okrem pravidelných decembrových vystúpení v miestnom podniku Club 61 absolvovali v roku 2017 kocert na festivale Punkáči deťom, kde si o dva roky neskôr zahrali aj akustický set.
Hoci sa kapela oficiálne nikdy nerozpadla, jej doposiaľ posledným vystúpením bol decembrový koncert v Clube 61 v roku 2019. Piesne kapely Mišý šramot bolo možné v tomto období počuť aj počas akustických vystúpení formácie Tango Cash, ktorú tvorili jej bývalí členovia Edo a Stenli.
Hudobný portál TV SEN 2013 – Mišý šramot
Diskografia :
2009 – Na bitevnom poli (nedochovaný album)
2014 – Demo
Informácie o kapele mi poskytol Edo
