MNW (Mestký Národný Výbor)  Revúca

2005 – 2006

Revúcku kapelu MNW – Mestký Národný Výbor založila v roku 2005 partia kamarátov v zložení Žeňo (spev), Martes (gitara), Kroky (basa) a Šróba (bicie). Ako spomína Šróba: „Kapela vznikla na základe toho, ze každý z nás mal rád punk, hrával na nejaký nástroj a stretávali sme sa spoločne v skúšobni, kde sme v podstate len hravali covery pre radosť.“

Počas svojho krátkeho fungovania odohrala kapela približne tri koncerty, pričom ten úplne prvý sa uskutočnil 12. novembra 2005 v B.D.A. clube v Čučme pri Rožňave. Na toto obdobie spomína Šróba slovami: „Boli sme veľkí nadšenci kapiel ako Konflikt, Odpad či Punkreas a ďalších, ktorými sme sa inšpirovali.“

Postupom času sa na poste basgitaristu namiesto Krokyho usadil Varlat, s ktorým kapela začala tvoriť aj vlastné skladby. Tie sa napokon objavili na albume Manéver, ktorý nahrali ešte v roku 2006 vo vlastnej skúšobni. Pri jeho nahrávaní kapele výrazne pomohli Wrbo z kapely Na Smiech a Šróbov bývalý spolužiak Kvaso.

Fungovanie kapely však ovplyvnila skutočnosť, že každý z členov navštevoval strednú školu v inom meste, a tak frekvencia skúšok nebola taká intenzívna, ako by mladá kapela potrebovala. Postupne sa do popredia dostávali iné záujmy a kapela MNW sa v roku 2006 rozpadla.

Diskografia :

2006 – Manéver

Informácie o kapele mi poskytol Šróba

fb link odprezentovania kapely MNW