Morbid pig – Bratislava
1990 – 1998
V roku 1990 vzniká v Bratislave kapela Morbid pig v zostave Tomáš Mrekaj (spev), Marek Rostoka (gitara), Martin Revický (basa) a Leo Filip (bicie). Svoj prvý koncert odohralo toto morbídne prasa v októbri 1990 v klube Rock-pop-jazz. Počas celej doby jej fungovania dochádza v kapele len k jednej personálnej zmene, keď na poste speváka Tomáša nahrádza Andrej Belák, ktorý priniesol do kapely okrem spevu aj ďalšiu gitaru.
Počas svojho pôsobenia po sebe kapela zanechala tri bezmenné demá. Prvé, trojpesničkové, nahrali v roku 1991, druhé v marci 1993 a tretie v roku 1996.
Skladby Tatárska omáčka a Babka zverina sa objavili na nesmrteľnej výberovke Punk rock made in Slovakia a neskôr aj na jej pokračovaní vol. 3. Počas celej existencie odohrala kapela približne osem koncertov a svoju činnosť definitívne ukončila v roku 1998. Jedným z dôvodov rozpadu bolo aj to, že podobne ako u mnohých iných v tej dobe zasiahli niektorým členom do života drogy, a na hudbu tak nezostával priestor.
Po rozpade kapely sa jej členovia objavujú v ďalších formáciách a projektoch, ako napríklad Jozef, Antižena či P.B.O. Niektorí z nich sa tak isto podieľali aj na nahrávaní albumov Jara Filipa Cez okno a Richarda Müllera ktorý niesol názov 33.
viac o kapele na stránke Muzika – Komunika
čo to sa o kapele dozvieš aj na tejto stránke
Diskografia :
1990 – Demo
1993 – Demo
1998 – Demo
Informácie o kapele mi poskytli Revo, Tomáš a Marek
