My o vlkoch – Košice
2013 – súčasnosť
Myšlienka založiť kapelu vznikla už v roku 2011 počas spiatočnej cesty vlakom do Košíc po koncerte kapely Už jsme doma v banskobystrickom klube Tirish, na ktorom vystúpili aj kapely Hospital Bukra a Zhoda náhod. Práve vtedy sa v hlavách Viktora a Kláry zrodil nápad na vlastnú kapelu. Reálnejšie kontúry však začal naberať až o dva roky neskôr, v apríli 2013, keď sa v bare Pokhoi stretli Mimo (gitara, spev), Ixo (gitara) a Viktor (bicie), aby spoločne dohodli prvú skúšku kapely My o vlkoch. Na poste basgitaristu ich doplnil Klára, ktorý bol jedným z nositeľov myšlienky jej založenia.
V tejto zostave fungovali do novembra 2013, keď kapelu opustil Klára. Ixo sa následne presunul z gitary na basgitaru a trojica pokračovala ďalej. V roku 2014 nahrali svoje prvé DIY demo a len niekoľko dní po jeho vydaní odohrali aj svoj debutový koncert na festivale Skapal fest v Trebišove.
Ďalšia personálna zmena prišla v roku 2016 po odchode Viktora. Za bicie si zasadol Tony, ktorý sa po odohratí zopár koncertov tak isto spolupodieľal na vzniku zopár nových piesní. V tomto období sa My o vlkoch poberajú nahrať prvý regulárny album ktorý dostáva rovnomerný názov My o vlkoch. Tento album vyšiel v roku 2017 a v roku 2019 sa dočkal aj svojej vinylovej verzie. Doposiaľ poslednou zmenou v zostave bol príchod Reného, ktorý doplnil stabilnú dvojicu Mimo a Ixo na poste bubeníka. V tejto zostave kapela funguje dodnes.
V roku 2020 sa skladby z ich EP Život je krásny objavili na splitku s názvom Hrach o stenu, na ktorej sa predstavili v spoločnosti kapiel FAJRONT, Samotar a Hledáni. V roku 2025 kapela vypustila do sveta singel Č.F.T.N., ktorý sa stal predzvesťou vydania zatiaľ posledného albumu Slovo je zbraň. Ten vyšiel pod hlavičkou renomovaného českého vydavateľstva Papagájův Hlasatel Records.
Diskografia :
Informácie o kapele mi poskytol Ixo
fb link odprezentovania kapely My o vlkoch